Tynki cementowo – wapienne

to mieszanka cementu i wapna, jak i wypełniaczy kwarcowych. Aby zapewnić mieszance odpowiednią przyczepność do ścian, oraz wymaganą plastyczność stosujemy obróbkę cementowo-wapienną

Tynk cementowo-wapienny może być zarówno samodzielnym wykończeniem powierzchni ścian, lub stanowić fundament dla gładzi gipsowej, akrylowej, lub mineralnej. Warstwa naniesionego tynku cementowo – wapiennego to około 2-3 cm. Musimy zadbać o jakość jego nałożenia, gdyż -przekłada się to na akumulację ciepła w domu, jak i stanowi także element wygłuszenia wnętrza. Tynki cementowo-wapienne mają doskonałą paro przepuszczalność, doskonale nadają się na kładzenie bezpośrednio na ściany.

Ostateczną fazę wykończeń tynku cementowo-wapiennych jest zacieranie mechaniczne, zacieraczkami renomowanych firm.

Tynki cementowo-wapienne stosowane przez firmę miniMAX

to tynki dla osób chcących mieć lepszą odporność na wilgotność, czy uszkodzenia mechaniczne, polecamy tynki cementowo wapienne. Tynki te wykonujemy z gotowych mieszanek w workach z zastosowaniem agregatów tynkarskich.

Mieszanka ta produkowana jest na bazie cementu portlandzkiego, wapna i wypełniaczy kwarcowych. Tynk ten jest dwuwarstwowy. Przed tynkowaniem wykonujemy obrzutkę, jako warstwę szczepną.

Ostateczny wygląd uzyskujemy po mechanicznym zatarciu. Piasek kwarcowy zawarty w mieszance pozwala na uzyskanie pięknej drobniutkiej faktury charakterystycznej dla tynków cementowo-wapiennych.