Tynki cementowo–wapienne – dla klientów z Łodzi i okolic

to mieszanka cementu i wapna z wypełniaczami kwarcowymi. Aby zapewnić jej odpowiednią przyczepność do ścian oraz wymaganą plastyczność, stosujemy obróbkę cementowo-wapienną.

Tynki cementowo-wapienne mogą stanowić zarówno samodzielne wykończenie powierzchni ścian, jak i fundament dla gładzi gipsowej, akrylowej lub mineralnej. Są popularnym i wszechstronnym materiałem stosowanym w budownictwie. Warstwa naniesionego tynku cementowo-wapiennego to około 2-3 cm. Musimy zadbać o jakość jego nałożenia, gdyż przekłada się to na akumulację ciepła w domu, a także stanowi element wygłuszenia wnętrza. Tynki cementowo-wapienne mają też dobrą paroprzepuszczalność. Doskonale nadają się do kładzenia bezpośrednio na ściany. Dostępne w naszej ofercie tynki cementowo-wapienne są dwuwarstwowe. Dzięki temu świetnie sprawdzają się do prac remontowych w Łodzi. Ostateczną fazę wykończeń tynkowania cementowo-wapiennego jest zacieranie mechaniczne zacieraczkami renomowanych firm.

Wysokiej jakości tynki cementowe na budowę i remont w Łodzi

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom znalazły zastosowanie w różnych rodzajach konstrukcji i projektów. Tynki cementowe stanowią idealne rozwiązanie do zastosowania na zewnętrznych elewacjach, które są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Gwarantują łatwość w utrzymaniu czystości, dzięki czemu są cenione przez naszych Klientów. Ponadto tynki cementowe są odporne na pleśń oraz grzyby, co wpływa na zdrowie mieszkańców Łodzi i estetykę budynku. Znajdują zastosowanie zarówno w nowych budynkach, jak i w remontach czy renowacjach istniejących konstrukcji, zwłaszcza licznych kamienic w Łodzi.

Tynki cementowo-wapienne stosowane przez firmę miniMAX – Łódź

gwarantują większą odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Wykonujemy je z gotowych mieszanek w workach z zastosowaniem agregatów tynkarskich. Ostateczny wygląd uzyskujemy po mechanicznym zatarciu. Piasek kwarcowy zawarty w mieszance pozwala na uzyskanie pięknej drobnej faktury charakterystycznej dla tynków cementowo-wapiennych. Poleca się je do zabezpieczania różnych materiałów – sprawdzą się do betonu, płyt z cementu czy cegieł. Tynki cementowe pełnią też często funkcję podkładu w takich pomieszczeniach, jak łazienki czy suszarnie. Skutecznie wchłaniają nadmiar wilgoci bez ryzyka uszkodzeń czy pęknięć. Tynki cementowe i pozostałe nasze produkty zyskały już dużą popularność w Łodzi, Gliwicach i innych dużych miastach. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.