Tynki cementowo – wapienne

to mieszanka cementu i wapna z wypełniaczami kwarcowymi. Aby zapewnić jej odpowiednią przyczepność do ścian oraz wymaganą plastyczność, stosujemy obróbkę cementowo-wapienną.

Tynki cementowo-wapienne mogą stanowić zarówno samodzielne wykończenie powierzchni ścian, jak i fundament dla gładzi gipsowej, akrylowej lub mineralnej. Warstwa naniesionego tynku cementowo-wapiennego to około 2-3 cm. Musimy zadbać o jakość jego nałożenia, gdyż przekłada się to na akumulację ciepła w domu, a także stanowi element wygłuszenia wnętrza. Tynki cementowo-wapienne mają doskonałą paro przepuszczalność. Doskonale nadają się na kładzenie bezpośrednio na ściany. Dostępne w naszej ofercie tynki cementowo wapienne są dwuwarstwowe. Dzięki temu świetnie sprawdzają się do prac remontowych.

Ostateczną fazę wykończeń tynkowania cementowo-wapiennego jest zacieranie mechaniczne zacieraczkami renomowanych firm.

Tynki cementowo-wapienne stosowane przez firmę miniMAX

gwarantują większą odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Wykonujemy je z gotowych mieszanek w workach z zastosowaniem agregatów tynkarskich.

Ostateczny wygląd uzyskujemy po mechanicznym zatarciu. Piasek kwarcowy zawarty w mieszance pozwala na uzyskanie pięknej drobnej faktury charakterystycznej dla tynków cementowo-wapiennych.