Tynki gipsowe

Dostępne w naszej ofercie tynki gipsowe stanowią mieszankę tynkarską przygotowaną fabrycznie już do użycia. W ich składzie znajdują się gips i kruszywo kalibrowane, a także rozmaite dodatki uszlachetniające, takie jak wapno. Tynk gipsowy nakłada się jednowarstwowo. Mieszanka bezpośrednio zapewnia gładką fakturę powierzchni, której nie trzeba dodatkowo poprawiać. Główną zaletą tynku gipsowego jest bowiem właśnie to, że bardzo dobrze się go wygładza. Jest ponadto wydajny i szybkoschnący. W niedługim czasie będziemy mogli przystąpić do malowania lub nakładania tapety. Obecnie profesjonaliści stosują gipsowe tynki agregatem. Maszyna nie tylko umożliwia precyzyjne rozprowadzenie warstwy, ale i pozwala zrobić to naprawdę szybko. Oszczędzamy więc mnóstwo czasu podczas remontu. Co więcej, tynki gipsowe gwarantują długoletnią trwałość wynikającą z wysokiej jakości składników użytych do ich produkcji. Są więc one znakomitym wyborem pod dosłownie każdego rodzaju inwestycję – można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Prezentują się znakomicie i są bardzo łatwe w dalszej obróbce.

Tynki gipsowe – zastosowanie

Tynk gipsowy jest idealnym rozwiązaniem do wykonywania wypraw tynkarskich wewnątrz budynków w pomieszczeniach dosyć suchych o wilgotności do 70%. Posiadamy technologie, które umożliwiają nakładanie takiej zaprawy maszynowo za pomocą agregatu tynkarskiego, co przekłada się na równomierny efekt. Tynki agregatem, zwane również maszynowymi, to przede wszystkim oszczędność czasu, bowiem zapewniają o wiele szybsze wykonanie pracy niż tradycyjne tynkowanie ręczne. Jest to popularne rozwiązanie szczególnie przy dużych powierzchniach, w przypadku których tynkowanie jest bardziej czasochłonne i wymaga większej precyzji. Tynki gipsowe oferowane przez MiniMax są idealnie gładkie, a po wyschnięciu nadają się już do malowania. MiniMax kładzie tynki, które spełniają normy tynkarskie. Nasze materiały są bezpieczne, skuteczne i wytwarzane ze składników o odpowiednio dobranych proporcjach. Przed rozpoczęciem nakładania tynku gipsowego skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu podłoża, gdyż wpływa to na jego przyczepność oraz powierzchnię.

Dbamy aby podłoże
na którym będziemy kładli mieszankę tynkarską było stabilne, wyczyszczone, gruntowane co przełoży się na jej przyczepność.
Zaprawę tynkarską
zawsze przygotowujemy za pomocą agregatu tynkarskiego
Poprzedni
Następny

Tynki gipsowe – charakterystyka

  1. Wykonuje się techniką jednowarstwową, od razu wykańczając powierzchnię ostatecznie.
  2. Są łatwe do wygładzania, przy czym powstaje mała ilość odpadów, są szybkoschnące i pozwalają uzyskiwać wysokie wydajności tynkowania.
  3. Są to gotowe, przygotowane fabrycznie mieszanki tynkarskie.
  4. Tynki gipsowe produkuje się w dwóch wersjach technologicznych.
  5. Jako tynki maszynowe, które wykonuje się na budowach przy zastosowaniu specjalnych agregatów tynkarskich, oraz jako tynki ręczne, preferowane przy wykonawstwie prac remontowych.